Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Kilka pytań o O2 FL Ambiente Liftback

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Kilka pytań o O2 FL Ambiente Liftback

    Dzięki za odpowiedź Jacek Wo. - Patrzyłem na NavRoad NR560 BTFM. - To nie ten przedział cenowy z AutoMapą Europy (chcę mieć oryginalną AutoMapę Europy, żadną inną mapę, w tej kwestii już podjąłem decyzję) - taka wersja kosztuje od 834,89 zł wg ceneo.
    NR460 jest tańsze, a oprócz bluetooth i FM oraz 5" najważniejszymi cechami sprzętowymi (procesor i pamięć RAM) się nie różnią.

  • #2
    [O2] Kilka pytań o O2 FL Ambiente Liftback

    Witajcie,

    mam kilka pytań dotyczących O2 FL Ambiente Liftback:

    1. Czy w bagażniku są haczyki po obu stronach? Chodzi o możliwość rozpięcia między nimi linki i wpięcia w nie siatek z zakupami, z których nie będzie się wysypywać Czy może trzeba wykupić jakąś opcję?

    2. Chcę zabezpieczyć auto alarmem (straszak na drobnych opryszków) i blokadą skrzyni (straszak na trochę większych opryszków). Czy warto brać oryginalny alarm z monitorowaniem przechyłów czy olać i wziąć od dealera tani odpowiednik? Jakie w ogóle alarmy niefabryczne montują dealerzy skody?

    3. Po czym można rozpoznać oryginalne gumowe dywaniki do kabiny i dywanik na podłogę bagażnika? Mają jakieś logo skody?

    4. Gdzie zainstalowane są głośniki (także w opcji z czterema na tył)? Wszystkie są w drzwiach? Czy może z przodu para jest w podszybiu?

    5. Czytałem gdzieś, że od niedawna do alusów nie są dodawane śruby zabezpieczające. Czy warto wziąć jakieś oryginalne od dealera? (o ile takie są) Czy może lepiej kupić np. na allegro?

    6. Czy apteczka ma być na wyposażeniu odbieranej z salonu octavi czy trzeba kupic samemu?

    7. Czy gaśnica ma być na wyposażeniu odbieranej z salonu octavi czy trzeba kupic samemu?

    8. Widziałem ostatnio dwa razy O2 FL Liftback bez wycieraczki na tylnej szybie. Czy to były Classic/Mint? Na liście opcji nie widziałem w ogóle takiej opcji i myślałem, że wycieraczka jest we wszystkich wersjach.

    9. Jaką pojemność ma akumulator wrzucany do 1.4 TSI?

    10. Jakie opony (producent, model) zakładane są w fabryce do nowych octavii 1.4 TSI? Chodzi o opony 205 na 16-calowych aluminiowych felgach?

    11. Dlaczego tak mało ludzi wybiera kolor Red Corrida? Czerwień nie wymaga dopłaty. Wiem, że to kwestia gustu, ale ktoś już tutaj przedstawiał swoją nową O2 FL w takim kolorze i niektórzy piali z zachwytu, że tak ładnie się prezentuje. Ktoś nawet zauważył, że dziwne że tak mało octavii jeździ w tak fajnym kolorze.

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez matwrc
      1. Czy w bagażniku są haczyki po obu stronach? Chodzi o możliwość rozpięcia między nimi linki i wpięcia w nie siatek z zakupami, z których nie będzie się wysypywać Czy może trzeba wykupić jakąś opcję?
      w liftbeku o ile wiem nie ma haków jak w kombi, jest inny, podwójny haczyk na siatki i znajduje się on po jednej stronie, ale kosztuje 25PLN i można go założyć także po drugiej, tylko zastanawiam się po co robić jakiś folklor, skoro komplet siatek kosztuje ~75PLN i siatka tylna doskonale zabezpiecza zakupy (IMO)

      [ Dodano: Pią 25 Cze, 10 16:23 ]
      Zamieszczone przez matwrc
      2. Chcę zabezpieczyć auto alarmem (straszak na drobnych opryszków) i blokadą skrzyni (straszak na trochę większych opryszków). Czy warto brać oryginalny alarm z monitorowaniem przechyłów czy olać i wziąć od dealera tani odpowiednik? Jakie w ogóle alarmy niefabryczne montują dealerzy skody?
      najlepiej dołożyć coś poza salonem


      Zamieszczone przez matwrc
      3. Po czym można rozpoznać oryginalne gumowe dywaniki do kabiny i dywanik na podłogę bagażnika? Mają jakieś logo skody?
      po pierwsze nie są gumowe, tylko z jakiegoś tworzywa, dobrze dopasowane, z logo octavia i miejscami na zaczepy w podłodze

      Zamieszczone przez matwrc
      4. Gdzie zainstalowane są głośniki (także w opcji z czterema na tył)? Wszystkie są w drzwiach? Czy może z przodu para jest w podszybiu?
      w drzwiach, wyskotonowe w okolicach klamek, w podszybiu nic nie ma

      Zamieszczone przez matwrc
      5. Czytałem gdzieś, że od niedawna do alusów nie są dodawane śruby zabezpieczające. Czy warto wziąć jakieś oryginalne od dealera? (o ile takie są) Czy może lepiej kupić np. na allegro?
      IMO jedna cholera

      Zamieszczone przez matwrc
      6. Czy apteczka ma być na wyposażeniu odbieranej z salonu octavi czy trzeba kupic samemu?
      w Polsce apteczka nie nalezy do obowiązkowego wyposażenia samochodu a co za tym idzie nie ma jej w nowym

      Zamieszczone przez matwrc
      7. Czy gaśnica ma być na wyposażeniu odbieranej z salonu octavi czy trzeba kupic samemu?
      jest

      Zamieszczone przez matwrc
      8. Widziałem ostatnio dwa razy O2 FL Liftback bez wycieraczki na tylnej szybie. Czy to były Classic/Mint? Na liście opcji nie widziałem w ogóle takiej opcji i myślałem, że wycieraczka jest we wszystkich wersjach.
      jest, widziałeś samochody w specyfikacji na inne rynki (Szwajcaria, Nadbałtyki)

      Zamieszczone przez matwrc
      10. Jakie opony (producent, model) zakładane są w fabryce do nowych octavii 1.4 TSI? Chodzi o opony 205 na 16-calowych aluminiowych felgach?
      różnych producentów, dobrej jakości, conti, bridge, dunlop, michelin...

      Zamieszczone przez matwrc
      11. Dlaczego tak mało ludzi wybiera kolor Red Corrida? Czerwień nie wymaga dopłaty. Wiem, że to kwestia gustu, ale ktoś już tutaj przedstawiał swoją nową O2 FL w takim kolorze i niektórzy piali z zachwytu, że tak ładnie się prezentuje. Ktoś nawet zauważył, że dziwne że tak mało octavii jeździ w tak fajnym kolorze.
      kompleksos leczos, IMO świetny kolores

      [ Dodano: Pią 25 Cze, 10 16:25 ]
      hak:

      Link

      dywaniki:
      Link

      siatki:
      Link

      [ Dodano: Pią 25 Cze, 10 16:29 ]
      polecam jeszcze oryginalną wykładzinę bagażnika :idea:
      saport techniczny baj DGW
      była BKD+DSG '05 120kkm
      była BXE '08 190kkm
      no i nie ma :-)

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez szkoda

        [ Dodano: Pią 25 Cze, 10 16:23 ]
        Zamieszczone przez matwrc
        2. Chcę zabezpieczyć auto alarmem (straszak na drobnych opryszków) i blokadą skrzyni (straszak na trochę większych opryszków). Czy warto brać oryginalny alarm z monitorowaniem przechyłów czy olać i wziąć od dealera tani odpowiednik? Jakie w ogóle alarmy niefabryczne montują dealerzy skody?
        najlepiej dołożyć coś poza salonem
        Z tym się nie zgodzę. Już nigdy nie kupię auta z niefabrycznym alarmem. To tylko samo problemy (prędzej czy później).
        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

        Komentarz


        • #5
          shado ma rację bierz alarm montowany przez fabrykę, jak weźmiesz w ASO to rozbiorą Ci pół auta, a jak złożą to już loteria....poza tym względy estetyczne - czujniki będą widoczne a nie schowane w podsufitce.
          Zamiast blokady skrzyni biegów zainwestowałbym w AC, za 4k masz ubezpieczenie na 2 lata. Jak ukradną Ci auto to dostajesz kwotę z faktury, więc będzie na nowe autko

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez shado
            Z tym się nie zgodzę. Już nigdy nie kupię auta z niefabrycznym alarmem. To tylko samo problemy (prędzej czy później).
            nie do końca o to mi chodziło, miałem na myśli wybór coś co realnie zabezpiecza auto,czego IMO nie robi ani alarm zakładany w fabryce ani ten od dilera i w tym nie ma między nimi wiekszej różnicy.


            Zamieszczone przez kross12
            Zamiast blokady skrzyni biegów zainwestowałbym w AC, za 4k masz ubezpieczenie na 2 lata. Jak ukradną Ci auto to dostajesz kwotę z faktury, więc będzie na nowe autko
            oddają teraz przez 2 lata :?:
            (jak ja kupowałem zwrot kwoty z faktury w pierwszym przypadku obowiązywał przez 6 miesięcy od zakupu, a w drugim CHYBA przez rok)
            saport techniczny baj DGW
            była BKD+DSG '05 120kkm
            była BXE '08 190kkm
            no i nie ma :-)

            Komentarz


            • #7
              Z alarmem jest jeszcze jeden problem - ubezpieczenie !!!

              Bez alarmu mogą nie chcieć ubezpieczyć samochodu do pełnej wartości samochodu ...

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez szkoda
                w liftbeku o ile wiem nie ma haków jak w kombi, jest inny, podwójny haczyk na siatki i znajduje się on po jednej stronie, ale kosztuje 25PLN i można go założyć także po drugiej, tylko zastanawiam się po co robić jakiś folklor, skoro komplet siatek kosztuje ~75PLN i siatka tylna doskonale zabezpiecza zakupy (IMO)
                to chyba zależy od wyposażenia , ja mam po obu stronach i ich używam ,siatek też.

                Zamieszczone przez Set
                Z alarmem jest jeszcze jeden problem - ubezpieczenie !!!

                Bez alarmu mogą nie chcieć ubezpieczyć samochodu do pełnej wartości samochodu ...
                na ogół wymagają jednego zabezpieczenia i styka im fabryczny imo
                O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez loru
                  Zamieszczone przez szkoda
                  w liftbeku o ile wiem nie ma haków jak w kombi, jest inny, podwójny haczyk na siatki i znajduje się on po jednej stronie, ale kosztuje 25PLN i można go założyć także po drugiej, tylko zastanawiam się po co robić jakiś folklor, skoro komplet siatek kosztuje ~75PLN i siatka tylna doskonale zabezpiecza zakupy (IMO)
                  to chyba zależy od wyposażenia , ja mam po obu stronach i ich używam ,siatek też.

                  Zamieszczone przez Set
                  Z alarmem jest jeszcze jeden problem - ubezpieczenie !!!

                  Bez alarmu mogą nie chcieć ubezpieczyć samochodu do pełnej wartości samochodu ...
                  na ogół wymagają jednego zabezpieczenia i styka im fabryczny imo
                  Mam "Minta" i haczyki na siatki są z obu stron ( dokupiłem nie orginalną siatkę w Tesco )

                  Alarm - proponuje negocjowac przed zakupem o fabryczny- a jak sie nie uda to na pewno dołożą montowany w ASO ( ja mam taki - ma atest grupy VAG i działa jak fabryczny , z tym iz faktycznie czujniki ruchu wystaja z osłon przednich słupków )

                  Komentarz


                  • #10
                    Po krótkiej negocjacji z praktycznie każdym dealerem alarm dostaniemy gratis, więc warto wziąć, choćby właśnie do ubezpieczenia. Blokada skrzyni biegów, to moim zdaniem dobre mechaniczne zabezpieczenie, ale czy aż tak bardzo boisz się, że ktoś się na niego pokusi? Czy nie lepiej kupić po prostu AC i żyć w spokoju, że nawet jeśli ukradną to kasę dostaniesz?
                    www.autozapytanie.pl - szukasz nowej Octavii? Sprawdź jakie rabaty na Skodę oferują dealerzy.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez szkoda
                      Zamieszczone przez shado
                      Z tym się nie zgodzę. Już nigdy nie kupię auta z niefabrycznym alarmem. To tylko samo problemy (prędzej czy później).
                      nie do końca o to mi chodziło, miałem na myśli wybór coś co realnie zabezpiecza auto,czego IMO nie robi ani alarm zakładany w fabryce ani ten od dilera i w tym nie ma między nimi wiekszej różnicy.
                      No tak. Ale alarm wziąłbym fabryczny, a po zabezpieczenie jechał do jakiegoś speca.
                      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez szkoda
                        oddają teraz przez 2 lata :?:
                        Oddają przez 2 lata, z tym że taki pakiet kosztuje 4300zł, ale mimo to moim zdaniem warto Tak naprawdę jak chcą to ukradną więc dla mnie to kasa wyrzucona w błoto.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez kross12
                          Zamieszczone przez szkoda
                          oddają teraz przez 2 lata :?:
                          Oddają przez 2 lata, z tym że taki pakiet kosztuje 4300zł, ale mimo to moim zdaniem warto Tak naprawdę jak chcą to ukradną więc dla mnie to kasa wyrzucona w błoto.
                          to spoko, bo ~tyle samo kosztował pakiet, w którym zwracali przez krótszy czas
                          saport techniczny baj DGW
                          była BKD+DSG '05 120kkm
                          była BXE '08 190kkm
                          no i nie ma :-)

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez szkoda
                            w liftbeku o ile wiem nie ma haków jak w kombi
                            nie zgodzę się, w ambiente jest haczyk po lewej stronie

                            Pozdrawiam,
                            ... Èerná Magic s perle»ovým efektem, dvouzónová klimatizace s elektronickou regulací, dal¹í 4 reproduktory vzadu, navigaèní systém "COLUMBUS"...

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez radik79
                              Zamieszczone przez szkoda
                              w liftbeku o ile wiem nie ma haków jak w kombi
                              nie zgodzę się, w ambiente jest haczyk po lewej stronie

                              Pozdrawiam,
                              taki jak w kombi :?:
                              zawsze czytaj całe zdanie :idea:
                              saport techniczny baj DGW
                              była BKD+DSG '05 120kkm
                              była BXE '08 190kkm
                              no i nie ma :-)

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez shado
                                Zamieszczone przez szkoda
                                nie do końca o to mi chodziło, miałem na myśli wybór coś co realnie zabezpiecza auto,czego IMO nie robi ani alarm zakładany w fabryce ani ten od dilera i w tym nie ma między nimi wiekszej różnicy.
                                No tak. Ale alarm wziąłbym fabryczny, a po zabezpieczenie jechał do jakiegoś speca.
                                To po co brac ten alarm fabryczny, skoro nie zabezpiecza?

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez t271828
                                  Zamieszczone przez shado
                                  Zamieszczone przez szkoda
                                  nie do końca o to mi chodziło, miałem na myśli wybór coś co realnie zabezpiecza auto,czego IMO nie robi ani alarm zakładany w fabryce ani ten od dilera i w tym nie ma między nimi wiekszej różnicy.
                                  No tak. Ale alarm wziąłbym fabryczny, a po zabezpieczenie jechał do jakiegoś speca.
                                  To po co brac ten alarm fabryczny, skoro nie zabezpiecza?
                                  musisz coś wziąć do ubezpieczenia, a fabryczny dobrze się komponuje z samochodem i kluczykiem
                                  saport techniczny baj DGW
                                  była BKD+DSG '05 120kkm
                                  była BXE '08 190kkm
                                  no i nie ma :-)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez t271828
                                    Zamieszczone przez shado
                                    Zamieszczone przez szkoda
                                    nie do końca o to mi chodziło, miałem na myśli wybór coś co realnie zabezpiecza auto,czego IMO nie robi ani alarm zakładany w fabryce ani ten od dilera i w tym nie ma między nimi wiekszej różnicy.
                                    No tak. Ale alarm wziąłbym fabryczny, a po zabezpieczenie jechał do jakiegoś speca.
                                    To po co brac ten alarm fabryczny, skoro nie zabezpiecza?
                                    Alarm jest od tego, żeby wył jak ktoś Ci wybije szybę, albo będzie chciał ukraść radio, ale samochodu to raczej nie zabezpiecza...
                                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      t271828, żeby ci plastiki później nie trzeszczały i z powodu zawilgocenia nie działy się różne cuda
                                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez szkoda
                                        Zamieszczone przez t271828

                                        To po co brac ten alarm fabryczny, skoro nie zabezpiecza?
                                        musisz coś wziąć do ubezpieczenia, a fabryczny dobrze się komponuje z samochodem i kluczykiem
                                        Nie wiedzialem - widocznie poprzednie auto mialem tak tanie, ze nie trzeba bylo
                                        (i oczywiscie nie wzialem) a teraz musialem wziac bo w pakiecie more byl centralny zamek
                                        bez zdalnego sterowania (i juz oczywiscie z tym alarmem mialem problemy). Na pewno trzeba miec alarm - nie moze byc cos innego?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez t271828
                                          Na pewno trzeba miec alarm - nie moze byc cos innego?
                                          chyba może być, ubezpieczalnie mówią zdaję się o 2 zabezpieczeniach, jedno już jest -> immo a drugie to zazwyczaj alarm, ale pewnie można byłoby zapodac np. blokadę skrzyni, żeby spełnić wymóg.
                                          saport techniczny baj DGW
                                          była BKD+DSG '05 120kkm
                                          była BXE '08 190kkm
                                          no i nie ma :-)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez shado
                                            Alarm jest od tego, żeby wył jak ktoś Ci wybije szybę, albo będzie chciał ukraść radio, ale samochodu to raczej nie zabezpiecza...
                                            Tyle ze na to wycie juz nikt nie zwraca uwagi

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Panowie, nie padła odpowiedź na pytanie o akumulator. Jaki jest montowany w 1.4 TSI ? Mnie osobiście interesuje wersja elegance z dsg ;-)

                                              pozdrawiam, krzysn

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                krzysn, Elegance, co prawda bez DSG - Varta 60Ah, 480 A (1J0 915 105 AC).
                                                Mój "Batmobil"

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  winni77, dzieki.

                                                  Pojemnosc aku zalezy od wyposazenia samochodu. Np w fabii 1.4 montowano dwa rodzaje akumulatorow w zaleznosci od wystepowania klimy. Gdy w aucie jest klima to wiekszy akumulator oraz mocniejszy alternator.
                                                  Dlaczego nie warto montowac akumulatora o wiekszej pojemnosci? Musi on osiagac jak najczesciej stan pelnego ladowania a to zalezy od wydajnosci alternatora oraz sposobu eksploatacji samochodu (czeste krotkie odcinki). Notorycznie niedoladowany akumulator szybko sie zuzywa (zasiarcza).

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X